Descrierea produselor
Avantajele noastre
1. Rezistență la temperatură-înaltă
Țeava noastră din aliaj de crom moliu menține o rezistență excelentă la fluaj și o rezistență ridicată la temperaturi care depășesc 600 de grade, ceea ce o face ideală pentru conductele de abur supraîncălzite, tuburile reformatoare și colectoarele cazanului.
2. Controlul calității
Țevile noastre sunt supuse testării cu ultrasunete și curenți turbionari pentru a asigura integritatea structurală fără sudură și pentru a elimina riscurile de scurgere în medii de-înaltă presiune. În plus, țevile noastre sunt supuse unui proces cuprinzător, care include perforarea, rularea, tratarea termică și îndreptarea, asigurându-se că toleranțele dimensionale îndeplinesc specificațiile standard și o dreptate mai mică sau egală cu 1,0 mm/m.
3. Prelucrare secundară
Țeava noastră din aliaj Chrome Moly este livrată în stare normalizată și călită, facilitând îndoirea și formarea. Testarea durității Rockwell asigură eficacitatea tratamentului termic post-sudare și uniformitatea materialului.
domenii de aplicare
- Industria Energiei: Supraîncălzitoare, reîncălzitoare, linii principale de abur și conducte de legătură pentru cazanele centralei electrice.
- Uzinele Petrochimice: servicii de hidrogen, transport de fluide la-înaltă temperatură și schimbătoare de căldură.
- Industria petrolului și gazelor: sisteme de-conducte de înaltă presiune.
- Fabricarea Cazanelor: tuburi de suprafață de încălzire, economizoare, colectoare și conducte de abur pentru cazane de-înaltă presiune.
Compoziție chimică
| Element | C | Mn | Si | P (max) | S (maximum) | Cr | lu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| P1 | 0.10–0.20 | 0.30–0.80 | 0.10–0.50 | 0.025 | 0.025 | 0.44–0.65 | 0.44–0.65 |
| P9 | 0.15 | 0.30–0.60 | 0.25–1.00 | 0.025 | 0.025 | 8.00–10.00 | 0.90–1.10 |
| P11 | 0.05–0.15 | 0.30–0.60 | 0.50–1.00 | 0.025 | 0.025 | 1.00–1.50 | 0.44–0.65 |
| P91 | 0.08–0.12 | 0.30–0.60 | 0.20–0.50 | 0.020 | 0.010 | 8.00–9.50 | 0.85–1.05 |
Proprietăți mecanice
| Proprietate | Rezistența la tracțiune (MPa) | Puterea de curgere (MPa) | alungire (%) | Duritate (HB) |
| P1 | 415 | 205 | 30 | 163 |
| P9 | 585 | 380 | 20 | 190 |
| P11 | 415 | 205 | 30 | 163 |
| P91 | 585 | 415 | 20 | 250 |
Posibile note alternative
| Grade alternative | Motive |
| ASTM A106 grad C | Un oțel carbon potrivit pentru-temperatură scăzută sau servicii ne-critice în care nu este necesară aliarea Cr-Mo. |
| ASTM A213 T9 | Compoziție chimică echivalentă cu P9, este utilizat în principal pentru tuburile de cazan și supraîncălzitor. |
| ASTM A335 P92 | Oferă rezistență sporită și rezistență la fluaj, făcându-l potrivit pentru aplicații de peste 600 de grade. |
Prezentare de produse


Echipamente de testare



Echipamente de fabrică

Echipamente de decapare


Pachet cu produse

Tag-uri populare: țeavă din aliaj crom moly, China, furnizori, producători, fabrică, personalizat, en-gros, preț, OEM, moara, producător, de vânzare














